Nechte se v únoru 2019 pozvat na rande!

Máte chuť investovat do budování svého vztahu nebo byste v něm rádi oživili jiskru, a přitom si to sami užili? Nechte se v únoru 2019 pozvat na rande!


V únoru 2019 v rámci Národního týdne manželství odstartují na více než 55 místech České republiky kurzy Manželské večery, a to ve spolupráci s osmi církvemi a podporou nadačního fondu Credo. Biskup Nuzík o kurzech řekl: „S Manželskými večery máme v římskokatolické církvi velmi dobré zkušenosti. Manželským i partnerským párům bez ohledu na věk a délku soužití nabízejí možnost strávit v příjemném prostředí osm večerů, během nichž se mohou intenzivně věnovat upevnění, vylepšení či obnově společného vztahu. Setkání probíhají v uvolněné atmosféře nezatížené obavami, že přítomné dvojice budou nuceny ostatním zúčastněným odhalovat těžkosti, s nimiž se ve vztahu potýkají. Program je vystavěn na křesťanských principech a zahrnuje promyšlenou skladbu témat, která mohou přispět ke vzájemnému poznání a současně se stát inspirací pro další fungování po boku partnera.“

Vcházíme do místnosti a noříme se do příjemného šera – většinu světla tu zajišťují svíčky u malých stolků pro dva, které osvětlují vázičky s květinami a tváře sedících dvojic. Mají po dobré romantické večeři a povídají si jen sami dva – člověk by ani neřekl, že se tady pracuje na rozvoji vztahů. Přesto ale 73% hostů říká, že tenhle kurz jim výrazně zlepšil manželství. A takhle přitom vypadá každé z osmi setkání kurzu Manželské večery: večeře, přednáška (např. na téma umění komunikace, řešení konfliktů, rodina partnera nebo dobrý sex) a diskuse v naprostém soukromí každého páru – ukázka je tady na YouTube.