nadační fondKurz Výchova teenagerů

Ve spolupráci s Centrem pro rodinu ve Zlíně zveme všechny rodiče, prarodiče, učitele a vychovatele dětí od 11 do 18 let na kurz o výchově teenagerů. Zábavnou a interaktivní formou se dozvíte, jak lépe komunikovat s dospívajícími, naplňovat jejich potřeby a budovat tak v rodině dobré vztahy. Kurz bude probíhat od října ve Zlíně a skládá se z celkem pěti setkání. Součástí je i skupinová diskuze a občerstvení.

Jediná role, ve které jsme v životě nenahraditelní, je role rodiče. Ale k teenagerům nedostáváme návod k použití. Rodiče mají dnes nepřeberné množství možností, jakým způsobem děti vychovávat, ale o výchově dospívajících se mluví mnohem méně. Může být úžasné zjistit, že na to nejste sami, a posbírat nápady od dalších rodičů. Každý z nás se může naučit, jak zlepšit i tu nejlépe fungující rodinu.

Témata kurzu se zaměřují na růst v zodpovědnosti, budování charakteru, komunikaci a řešení konfliktů i na předávání zdravých hodnot. Součástí jsou poutavé přednášky plné praktických rad a nápadů. Promluvy jsou proloženy cvičeními v příručkách. Tato cvičení Vás povedou k hlubší diskusi s ostatními rodiči – zjistíte, že v tom nejste sami, a možná se inspirujete dobrými nápady ostatních.

Kurz je založen na křesťanském chápání lásky, ale je určen párům s jakoukoli životní filosofií. Doporučujeme účast nejlépe v rodičovském páru, ale přihlašovat se mohou i jednotlivci.

Termíny kurzu:
7. října, 21. října, 4. listopadu, 18. listopadu a 2. prosince

Čas a místo setkávání:
17.00 – 19.30 hodin v sále Centra pro rodinu ve Zlíně (Okružní 5298)

Cena kurzu:
300,- Kč/jednotlivec nebo 500,- Kč/pár

Přihlašování: zde
Další informace: veronika.holikova@cpr-zlin.cz

Pořadatelem kurzu je Centrum pro rodinu Zlín a nadační fond Credo.