nadační fondVýstava „Svoji“ – Brno, 12.2.-16.2.2018

Galerie Vaňkovka Brno, 12.2.-16.2.2018
Srdečně vás zveme na krásnou výstavu s názvem „Svoji“, v rámci národního týdne manželství, která bude v Brně zdrama k vidění v Galerii Vaňkovka. Expozice  mapuje manželství od začátku až po jeho zralé formy v seniorském věku. V rámci této výstavy obdrží manželé poukázku na „kafe za pusu“.

Sami autoři o výstavě napsali: Vytvořit výstavu, jejímž tématem by byl vztah mezi mužem a ženou, je plavba hodně úzkými soutěskami. Autoři naráželi na hranice vlastních představ, obav ze zbytečných klišé, velmi subjektivních prožitků i různorodých životních zkušeností. Snažili se vyvarovat předsudečného zjednodušení, nabízení nevyžádaných rad, idealizace a také rizika, že budou sami sebe brát příliš vážně.

Cílem není dávat nějaké jednoznačné návody na šťastné manželství nebo celoživotní partnerství. Smyslem je pozvat vás diváky do příběhu, který zahrnuje lásku, přátelství, soužití, spolupráci, dostatek prostoru pro jednoho i druhého, ale i rizika, propasti a kritická místa partnerství.

Nad všemi akcemi pořádanými NF Credo v Brně i ve spolupráci s Magistrátem města Brna převzal záštitu 1. náměstek primátora města Brna Mgr. Petr Hladík.