nadační fondTýden manželství ve Zlíně – 12. – 18. 2. 2018

V únoru proběhne další ročník Týdne manželství. Ve Zlíně se připojujeme s několika zajímavými aktivitami, na které Vás srdečně zveme. Můžete se zúčastnit semináře pro páry s manželi Smékalovými, dát si kafe za pusu, vyzvednout si speciální SPZ pro manžele, nebo využít možnosti zasílání motivačních sms zpráv.

Nad projektem převzal letos ve Zlíně záštitu hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a radní pro sociální oblast Michaela Blahová.

Letošní Týden manželství ve Zlíně začne již v sobotu 10. února jednodenním seminářem pro manžele na téma sebeúcty v manželství, který povedou oblíbení lektoři Irena a Petr Smékalovi. Více informací najdete zde.

V Krajské knihovně Františka Bartoše bude po celý Týden manželství vytvořen koutek s knihami s manželskou a rodinnou tématikou. Prvních deset návštěvníků knihovny, kteří si půjčí knihy s tímto tématem, obdrží dárkovou poukázku na hlídání dítěte v dětském koutku ve Zlatém jablku. 

Můžete se zapojit také do aktivity „SPZ manželství“. Na vybraných místech ve Zlíně (např. Family Point, Centrum pro rodinu, informační centrum na radnici, Krajská knihovna Františka Bartoše, dětský koutek ve Zlatém jablku) budou připraveny k vyzvednutí speciální předtištěné formáty SPZ. Ty si můžete vyzvednout, doplnit do nich svá jména a číslem počet let, jak dlouho spolu žijete v manželství. SPZ následně umístíte za sklo svého auta. Můžete tak svému okolí sdělit, jak dlouho jste „spolu na cestě“. SPZ bude možné stáhnout i online na stránkách www.manzelstvivezline.cz. Pokud své auto s touto SPZ vyfotíte a fotografii nám zašlete, můžete navíc vyhrát poukaz na hlídání dětí zdarma.

Motivační SMS pro manžele a kafe za pusu

Na stránkách www.manzelstvivezline.cz je možné se již nyní registrovat do projektu „SMS pro manžele“. Ten nabízí po celý Týden manželství bezplatné motivační SMS s výzvami, co v daný den můžete udělat pro svého partnera. Věříme, že Vám i tímto způsobem pomůžeme k tomu, abyste věnovali čas svému vztahu a udělali v Týdnu manželství pro svou druhou polovičku něco navíc.

V kavárně a cukrárně Adria ve Zlatém jablku bude po celý týden „kafe za pusu“, které si mohou dát manželé, když přijdou do kavárny společně.

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti zemích světa. Je skvělou příležitostí, kdy se páry mohou inspirovat, jak ze svého dobrého manželství udělat ještě lepší nebo, pokud je to třeba, obnovit to, co se časem ve vztahu vytratilo.  Je iniciativou, která spojuje celou škálu organizací, jednotlivců, odborníků, měst i církví, které již v minulých letech na oslavu manželství a pro jeho podporu zorganizovali stovky akcí po celé České republice.

Na všechny výše uvedené aktivity je možné se přihlásit na stránkách www.manzelstvivezline.cz, kde najdete také více informací. Více o Národním týdnu manželství na www.tydenmanzelstvi.cz.

Na setkání s Vámi se za nadační fond Credo těší

Anna Oharková