nadační fondDen církevních škol

20. září 2017, Moravské náměstí Brno
Brněnské biskupství společně s církevními školami a nadačním fondem Credo opět připravuje tzv. Den církevních škol. V pestrém odpoledním programu vystoupí místní církevní mateřské, základní i střední brněnské školy. Dále se můžete těšit na rozhovor s biskupem Mons. Pavlem Konzbulem, nebo na večerní koncert známého slovenského společenství ESPÉ.

Odpolední program začne na Moravském náměstí v 15 hodin. V jednotlivých vystoupeních se představí žáci a studenti církevních škol, zajímavým zahraničním hostem bude sbor z vídeňského gymnázia Sacré Coeur. Povzbudivá slova pronese z podia pomocný brněnský biskup Mons. Pavel Konzbul, dále spirituál Biskupského gymnázia v Brně R.D. ThLic. David Ambrož a řádová sestra z České provincie kongregace sester sv. Cyrila a Metoděje. Kulturní odpoledne zakončí svým koncertem v 19 hodin slovenská chválová skupina ESPÉ. Ta přešla od svého založení od rockové gospelové kapely k worship stylu, který vychází z touhy vyvýšit Boha nad vším ve svém životě. Společenství ESPÉ je mimo jiné známé evangelizačním projektem Godzone.
Kromě pódiového programu bude probíhat na Moravském náměstí také doprovodný program ve formě pointů – bude možnost např. rozhovoru s psychologem, ukázky první pomoci, nebo nabídka informačního stánku Creda s občerstvením.
Podrobnější informace o programu najdete zde.