nadační fondMinifestival filmů o životě Zlín

15 – 17. září 2017, prostranství u kostela Panny Marie na Jižních Svazích

I letos se ve Zlíně uskuteční oblíbený minifestival s projekcí tří inspirativních filmů o životě. V pátek Vás zveme na oskarový snímek Lion, v sobotu na českou komedii o rodinných vztazích Teorie tygra a v neděli na nový snímek o dominikánech s názvem Psi Páně aneb Sněz ten film. Všechny tři projekce se uskuteční od 20 hodin na parkovišti u kostela na Jižních Svazích. Vstupné je dobrovolné.

Oblíbený Minifestival filmů o životě, který se uskuteční ve Zlíně již počtvrté, si získává u diváků čím dál větší oblibu. I letos jsme pro Vás připravili tři krásné večery se zajímavými filmy.

V pátek promítneme v letním kině při kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně skvělý film o síle rodiny Lion. Vypráví o chlapci, který se jako malý ztratil ve vlaku. Ten ho odvezl do daleké Kalkaty, kde se na ulici musel naučit sám přežít. Po letech plných strastí si ho adoptuje manželský pár z Austrálie. O pětadvacet let později se již jako dospělý mladý muž se vydává hledat svou ztracenou rodinu v daleké Indii.

Sobotní letní kino bude patřit především manželským párům, ale zváni jsou samozřejmě i jednotlivci. Kromě zajímavé české rodinné komedie „Teorie tygra“ s Jiřím Bartoškou a Ivou Janžurovou v hlavní roli, která vtipně vypráví o spletitosti rodinných vztahů, se můžete těšit na drobné občerstvení a romantický doprovodný program.

V neděli zveme na nový snímek o dominikánech s názvem „Psi Páně aneb Sněz ten film“. Dokument se zaměřuje na poslání a působení dominikánů. Zamýšlí se také nad třemi křesťanskými tématy, které vyvolávají otázky a kontroverzi – křest, eucharistie a zpověď. Večerní projekce bude zpestřena inspirativní besedou s režisérem filmu Jonášem Vackem a s hercem a dominikánem P. Jindřichem Poláčkem, kteří budou připraveni odpovídat na otázky diváků.

Všechny tři venkovní projekce proběhnou na parkovišti při kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně. Vstupné je dobrovolné, pro diváky budou zajištěny židle a pro lepší pohodlí také deky na zahřátí. Pokud si chcete zajistit rezervaci místa, zaregistrujte se zde. V případě špatného počasí se projekce uskuteční v kostele.

Plakátek minifestivalu najdete zde.

Těšíme se na Vás!