nadační fondMinifestival filmů o životě Brno

1. – 3. září 2017, park Kraví Hora
Páteční projekce filmu HON se z důvodu špatného počasí přesouvá do auly Biskupského gymnázia, Barvičova 85, Brno. Děkujeme za pochopení. Telefonní číslo pro aktuální informace: 720 053 198.

Srdečně zveme na první ročník Minifestivalu filmů o životě v Brně. Po tři večery se můžete těšit na zajímavé a inspirativní venkovní projekce, které proběhnou v parku na Kraví Hoře, v blízkosti konečné zastávky tramvaje č. 4.
Promítání začíná vždy ve 20 hodin.

V pátek můžete shlédnout zajímavý dramatický snímek Hon (Dánsko/Švédsko 2012), který vypráví o tom, jak může lež zničit život kohokoliv z nás a jak velkou moc mají naše slova. Hlavní hrdina (Mads Mikkelsen) skvěle ztvárňuje přerod obyčejného člověka v mučedníka, kterému hon na jeho osobu převrátí život vzhůru nohama a odstřihne ho téměř od všeho, co mu bylo blízké. Skvěle napsaný scénář nenechá diváka vydechnout a nutí ho neustále se zamýšlet nad dramatickým dějem a nad tím, jak by se v případě hlavního hrdiny zachoval on sám. Film doplní svým komentářem P. Jiří Jeniš.   

Sobotním letním kinem nás provede oblíbený kněz a salesián P. Libor Všetula, který je ředitelem mediální školy a věnuje se především mládeži. V projekci s názvem „Inspirace pro život“ nám představí ty nejlepší krátké filmy, klipy a příběhy, které můžeme najít na známém serveru youtube.com. Vtipně a trefně zacílený výběr nás povede k zamyšlení nad důležitými oblastmi našeho života.

Nedělní večer bude patřit snímku o lásce a naději s názvem Příběh Marie (Francie 2014). Ten vypráví o dívce, která se naučila normálně žít, ač byla od narození slepá a hluchá. Naučila se vlastní znakovou řeč založenou na dotycích rukou, Braillovo písmo, psát na stroji, šít, plést a spoustu dalších věcí. Její příběh je považován za zázrak.

Minifestival filmů o životě proběhne formou letního kina. Pro návštěvníky budou připraveny židličky a drobné občerstvení. Vstupné je dobrovolné.  Pokud si chcete zajistit rezervaci místa na některý z večerů, je třeba vyplnit online přihlášku zde. V případě špatného počasí se projekce přesunou do auly Biskupského gymnázia na Barvičově ulici č. 85 v Brně.

Plakátek s podrobnějšími informacemi najdete zde.

V případě dotazů můžete kontaktovat koordinátorku minifestivalu Mgr. Kristínu Třeškovou na telefonním čísle 720 053 198, nebo na emailu treskova@credonadacnifond.cz.