nadační fondMinifestival filmů o životě ve Zlíně na Jižních Svazích 26. – 28. září 2014

Minifestival filmů o životě ve Zlíně na Jižních Svazích 26. – 28. září 2014 Nadační fond CREDO CZ pořádá o víkendu 26. – 28. září 2014 filmový minifestival. Venkovní projekce se uskuteční na prostranství před kostelem Panny Marie na Jižních Svazích.

V programu se můžete těšit na španělský dokument Poslední vrchol, romantické drama o manželství V jednom ohni a příběh o drsné realitě romských osad na Slovensku Všetky moje deti.

Projekce jsou zdarma. Drobné občerstvení a teplé nápoje budou zajištěny. Plakát si můžete stáhnout zde.

V případě zájmu o účast si rezervujte místo zde.

 

Podrobný program:

Pátek 26. září v 19.30 hodin
Poslední vrchol
(dokument, Španělsko 2010)

Zajímavý a poutavý příběh o horolezectví, hledání smyslu života a lidských vztazích. Vypráví o životě španělského kněze Pabla a jeho vášni k horám. Při svých výpravách zdolal mnoho vrcholů v Andách, Himalájích a Alpách. Posledním horským vrcholem, který Pablo pokořil, byla španělská hora Moncayo. Přál si zemřít v horách a to se mu splnilo. Zemřel při náročném sestupu ve svých 42 letech. Film je plný naděje a radosti, smíchu i slz všech, kteří Pabla znali a milovali. Byl oceněn jako Dokument s největším společenským dopadem na mezinárodním festivalu Cine Social v Castilla-La Mancha. Více informací najdete na oficiálních stránkách filmu www.poslednivrchol.cz.

Sobota 27. září v 19.30 hodin
V jednom ohni
(romantické drama, USA 2008)

Příběh o manželství, plný emocí. Odvážný požárník, kapitán Caleb Holt (Kirk Cameron), každý den riskuje svůj život pro záchranu druhých lidí. Jeho vlastní manželství se však rozpadá. Když už stojí na prahu rozvodu se svou ženou Catherinou (Erin Bethea), požádá ho jeho otec, aby dal jejich vztahu ještě poslední šanci a vyzkoušel čtyřicetidenní experiment na záchranu manželství. Caleb se rozhodne tuto zkoušku podstoupit. Na začátku experimentu prožívá velmi těžké chvíle. Postupně se však více přibližuje k srdci své ženy, učí se ji více poznávat a chápat. Díky své vytrvalosti a odhodlanosti se mu podaří zachránit a znovu obnovit jejich manželství. Film se stal velkou inspirací a nadějí tisícům mužů a žen po celém světě.

Doporučujeme zhlédnutí filmu v páru. Každá manželská či partnerská dvojice, která si rezervuje místo na film dopředu, od nás obdrží malý dárek, těšit se můžete také na krátký romantický program pro manžele.

Neděle 28. září v 18 hodin
Všetky moje děti
(humanitární film, Česká Republika)
Film šokujícím způsobem odhaluje problémy, se kterými se potýká romská komunita na Slovensku. Ústřední postavou je charismatický farář Marián Kuffa. Přichází do prostředí bídy a beznaděje a snaží se pomoci těm nejchudším. Pohled na drsnou realitu zapomenutých romských osad, vzdálených od nás jen tři a půl hodiny cesty autem, zveřejňuje příběhy dětí i dospělých, kteří bydlí v chatrčích plných krys. Pobíhají a hrají si na skládkách s odpadky, pro vodu musí chodit k řece. Kuffa se je snaží spíše než kázáním strhnout vlastním příkladem a lidskostí. Na misi se vydává ve špinavých montérkách, s krumpáčem a lopatou. Učí je pracovat a svépomocně stavět důstojnější bydlení. Chce, aby objevili své schopnosti, naučili se nezávidět si a pomáhat jeden druhému. Podaří se mu to? Více informací najdete na oficiálních stránkách filmu www.vsetkymojedeti.eu.

Pro další informace nás kontaktujte na telefonu: 725 062 300 nebo emailu: info@duchovniobnova.cz